Salsaya Doyacağınız Şehir Cali

24 Aralık 2014

Kolombiya’nın salsa başkenti Cali, her şeyden önce gece hayatı ile ön plana çıkan son derece hareketli bir şehir. Salsa öğrenmek istiyorsanız doğru şehirdesiniz; ben zaten salsa biliyorum diyorsanız ise, iddia ediyorum, daha doğru bir şehirde olamazsınız.

Cali’de sıradan bir gecede, herhangi bir gece kulübünde bu şekilde dans eden ‘amatör’ dansçılarla karşılaşırsanız şaşırmayın:

Yukarıdakiler pek amatör geldiyse, bir de 2013 World Games’te salsa dalında birincilik alan bu çifti izleyelim:

Peki Cali sadece salsadan mı ibaret? Bence biraz öyle. Cali’nin tarihi ve turistik yerlerini bir günde rahatlıkla gezer bitirirsiniz. Sonrası hep dans hep gece hayatı…

Cali’de Sevdiğim Yerler

Caycedo Meydanı ve çevresi

caycedo

San Antonio

sanantonio

Kalacak Yer

Colombian Hostel

Salsa şehri Cali’deki birçok hostel 7/24 parti modunda ve tam da bu nedenle Cali’deki üçüncü gününüzün sonunda bir türlü dinlenemediğinizden delirmeye başlayabiliyorsunuz. Colombian Hostel parti ve dinlenme saatlerini dengelemeyi başarmış yegâne hostellerden biri. Sabahları hostelin nefis kahvaltısını edip kafanızı dinlerken; akşamları Mauricio’nun hazırladığı mojitonuzu yudumlayıp insanlarla sohbet edebiliyorsunuz. Gecenin ilerleyen saatlerinde verilen salsa dersini aldıktan sonra ise, hosteldeki bütün ekibi toparlayıp salsa yapmaya gidiyorsunuz. Ertesi gün dilediğinizce dinlenip kendinize geliyorsunuz. Colombian Hostel’de hayat bu şekilde akıp gidiyor. Ben bu hostelden pek memnun kaldım. Sizlere de kesinlikle tavsiye ediyorum.

colombianhostel

Bir Cevap Yazın

Go top
%d blogcu bunu beğendi: