Kolombiya Rotası

16 Kasım 2014

Kolombiya seyahatimi, beni uykusuz bırakmasına rağmen elimden bırakamadan okuduğum bir kitaba benzetiyorum. Öyle bir kitap ki bu, ilk ve en uzun bölümünün adı Medellin, tesadüf bu ya, son ve en kısa bölümün adı ise Cali.

67 sayfalık bu serüveni resimli kitap seven çocuk ruhlular için bir de haritalaştıralım:

Kolombiya Rotası

Şimdi de ”Ben romandan ziyade tarih ya da bilim kitaplarından keyif alıyorum.” diyenler için sayıya dökelim:

Medellin 48 gün

Cartagena 3 gün

Santa Marta 7 gün

Bogota 4 gün

Salento 3 gün

Cali 2 gün

Hararetle okuyup bitirdikten sonra hala etkisi altından çıkamadığım bu kitabın her bir bölümünü ayrı ayrı tanıtan bir yazı serisi hazırlamayı planlıyorum. Sıcak insanı, güzel doğası, tropik havası ve hareketli gece hayatıyla her gezginin mutlaka bir gün kapağını aralamak isteyeceği bir kitap olan Kolombiya’yı hepimiz okuyalım ve  bu ülkeye dair edindiğimiz yanlış izlenimlerden arınalım istiyorum.

Nostalji sevenlere müjde! Tefrika roman tadındaki Kolombiya gezi yazılarının…

Arkası yarın! :)

3 comments

 1. Comment by osman

  osman Reply 21 Ocak 2015 at 08:53

  hem fotoğraflar hemde yazılar mükemmel.

  • Comment by seyyahbohcasi

   seyyahbohcasi Reply 24 Ocak 2015 at 23:08

   Çok teşekkürler! :)

 2. Comment by Özge Bilgen

  Özge Bilgen Reply 29 Nisan 2016 at 19:49

  Merhaba,
  Yakın zamanda Güney Amerika’yı dolaşmaya gideceğiz. Maalesef fazla vaktimiz yok, sizin gibi dolu dolu geçiremeyeceğimizden sizin deneyimlerinizden çokça yararlandık şimdiye dek. Sanırım Kolombiya rotamız Bogota, Salento, Medellin ve Cartagena olacak. ZAman kısıtlanması yüzünden Cali’yi çıkardık. Sizce bir haftada buraları dolaşabilir miyiz? Öncelikle Bogota’ya gideceğiz, orada arkadaşlarımız yaşıyor, yanlarında bir iki gün dinleneceğiz, sonrasında önce Medellin’e geçmek mi mantıklı? Salento’ya mı? Şimdiden teşekkürler. Bu heyecanlı be kafası karışık çifte çok yardımcı oldunuz:)

Bir Cevap Yazın

Go top
%d blogcu bunu beğendi: