Antwerp Çikolata Haftası (23 Şubat – 2 Mart)

06 Mart 2013

Malumunuz Belçika çikolatalarının şanı ülke sınırlarını çoktan aştı. Bu leziz mi leziz çikolatalardan tatmak için artık ille de Belçika’ya kadar gitmek gerekmiyor. Şahsen ben, nereye gidersem gideyim, eve dönerken havaalanından mutlaka bir paket Belçika çikolatası alanlardanım. Ama her şeyin tadına bir de yerinde bakmak lazım tabii.

Belçika’nın aslında bütün şehirleri birbirinden güzel çikolatıcılarla dolu. Hem de bu dükkanların vitrinleri öyle güzel, orijinal, kaliteli, renk renk çikolatalarla dolu ki ilk bakışta birçoğu birer mücevher mağazasını andırıyor. Bu vitrinlere baktıkça insanın ağzı sulanıyor, aklı gidiyor.

url Traditional Chocolatier Displays Easter Creations

Belçika’nın ilk çikolata fabrikasının kurulduğu şehir olan Antwerp, geçtiğimiz hafta ‘‘Antwerp Çikolata Haftası’’ isminde çok keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Çok şanslı olmalıyım ki benim ziyaretim de bu ‘tatlı’ haftaya denk geldi.

Görsel

Bu etkinliğe katılmak için yapmanız gereken ilk şey, anlaşmalı mağazalardan birine uğrayıp 10 euro karşılığında etkinlik broşürü ve 10 adet kupon almak.

Sonrasında broşürünüzle beraber verilen çikolata haritanızı açıp dükkan dükkan gezmeye başlıyorsunuz. Her dükkan bir ya da iki kupon karşılığında size değişik çikolatalar veriyor.

IMG_0261  IMG_0266 IMG_0253   IMG_0259

Kuponlarınız bittiğinde bir poşet envai çeşit çikolatayla başbaşa kalıyorsunuz. Normalde 10 euro karşılığında Belçika’dan bir poşet bu kadar güzel çikolata almanız mümkün değil. Maksat bu festival aracılığıyla size Antwerp’in çikolata dükkanlarını tanıtmak, çeşit çeşit çikolata tattırmak, yani tabiri caizse ayağınızı alıştırmak. Benim favori mağazalarım Godiva, Leonidas ve Neuhaus oldu.

IMG_0252 IMG_0262   IMG_0255 IMG_0258

Bu etkinlikten çok keyif aldım ve hala da almaya devam ediyorum. Nasıl bir zula yaptıysam artık, çikolatalarım hala bitmedi, gitmediler. Antwerp Çikolata Haftasını şiddetle tavsiye ediyorum. Olur da önümüzdeki dönemlerde denk gelirseniz, sakın kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

Go top
%d blogcu bunu beğendi: